۲۲
مرداد

پارکت طبیعی از جنگل‌ تا خانه‌های شما

پارکت‌ چوبی کفپوشی ایده‌‌آل و سلامت برای خانه‌های مدرن است.  با وجود اینکه دسترسی به چوب‌های مرغوب و با کیفیت یکسان در نگاه اول دشوار به نظر می رسد، اما سالیان متمادی است که این کار در شرکت پارفیکا به بهترین نحو صورت می گیرد.

برای انتخاب چوب موردنظرتان نیازی نیست به مناطق صعب‌العبور جنگلی سفر کنید. مراحل ابتدایی را پارفیکا برای شما انجام می‌دهد.

ما چوب‌های مرغوب را از جنگل‌های شمال و شمال‌‌غربی کشور انتخاب می‌کنیم و پس از انتقال به کارخانه، مراحل مختلف برش و پیش‌خشک کنی را رویشان انجام می‌دهیم.

خود این فرآیند به‌تنهایی حدود سه ماه یا کمی بیشتر زمان می‌برد. تمام گونه‌های چوبی که به این منظور انتخاب می‌شوند جزو گونه‌های پهن‌برگی هستند که از استحکام و دوام بسیار بالایی برخوردارند.

اگرچه در مشخصات فنی کم و بیش تفاوت‌‌هایی دارند اما این تفاوت‌ها بیشتر در نوع بافت، درخشندگی و رنگمایه ها قابل تشخیص است و تفاوت‌های فیزیکی بدون توسل به روش‌های آزمایشگاهی قابل تمایز نیست.

پس از طی زمان لازم برای پیش‌خشک کنی، الوارها بر اساس اندازه‌ طبقه‌بندی شده و وارد کوره‌های خشک‌کن می‌شوند. پارکت محبوب شما برای مدت یک تا سه هفته در کوره با رطوبت و حرارت‌های مختلف (تا 150 درجه سلسیوس) تنش زدایی می‌شود تا برای برش نهایی آماده شود. پس از برش پارکت‌ها سورت و برای بسته‌بندی آماده می شوند.

از اینجا به بعد دیگر نوبت شماست.

حتماً زیرسازی لازم مهیاست و شما فقط باید در مورد نوع و سایز پارکت‌تان تصمیم‌ بگیرید.

شاید پارکت چوب بلوط یا راش را بپسندید یا چوب آزاد یا گردو را انتخاب کنید، در هر حال پارفیکا تنوع فراوانی هم از نظر نوع گونه (رنگ و بافت) و هم از نظر اندازه برای شما فراهم کرده است. تمام گونه‌ها دارای کدگذاری یکسان هستند و در هر گونه شما می‌توانید بین پارکتی یکنواخت و یکدست تا انواع رگه دار و گره دار و یا انواع اقتصادی‌تر روستیک انتخاب کنید.