پارکت چوبی یا طبیعی

ده سوال که قبل از خرید پارکت طبیعی باید پاسخ آنها را بدانید (قسمت دوم)

۳. پارکت چوبی آماده شده در کارخانه یا پارکت چوبی که سر پروژه ، تکمیل می شود ، کدام یک بهتر است؟

هر روش تکمیل پارکت چوبی یا طبیعی منافع و مزایای خاص خود را دارد، و انتخاب روش درست ، بیشتر به شرایط و زیر ساخت محل پروژه و ساختمان شما بستگی دارد. و البته به سلیقه و الویتهای شخصی شما.

تکمیل شده در محل پروژه

پارکت چوبی تکمیل شده در محل پروژه روشی است که در آن ساب و لاک وتکمیل نهایی، در محلی که پارکت نصب‌شده، اعمال می‌شود. با این نوع تکمیل، شما می‌توانید نوع لاک را خودتان انتخاب کنید تا روی پارکت چوب شما اعمال شود، که بر تعمیرات بعدی و نگهداری، و همچنین تغییر رنگ و آسترکاری، در صورت تمایل مؤثر است، به عبارت دیگر، تکمیل در محل پروژه، امکانات نامحدودی برای اعمال سلیقه دلخواه، طراحی شکل و رنگ نهایی پارکت چوبی شما فراهم می نماید.

 

تکمیل شده

 

با این حال، به این دلیل که پارکت نصب شده در کف اتاق ساب و سمباده خواهد خورد، و تمام این اتفاقات در محل پروژه انجام می‌شود، باید انتظار سر و صدا و گرد و غبار درمنزل تان را داشته باشید. در چند سال گذشته، بسیاری از سیستم‌های کنترل گرد و غبار برای کمک به کنترل گرد و غبار و زباله ایجاد شده‌اند، پس حتما از پیمانکار خود بخواهید که از این امکانات برای نصب تان مورد استفاده قرار گیرد. همچنین باید زمان برای خشک شدن پارکت در محل را در نظر داشته باشید، که در این فاصله نباید روی پارکت چوبی رفت و آمدی روی پارکت صورت بگیرد.

 

پارکت چوبی تکمیل شده در کارخانه

در پارکت های چوبی (طبیعی) تکمیل شده در کارخانه، سمباده کاری ، لاک زنی و تکمیل نهایی پارکت کلا در کارخانه انجام می شود، مدتها قبل از آنکه به خانه شما برسد. در حالی که بسیاری از گزینه‌ها برای شما در پارکت چوبی تکمیل شده در کارخانه در دسترس هستند، اما عملا شما قادر نیستید احتمالا سلیقه دلخواهتان را، به همان نسبتی که در مورد پارکت خام ، اعمال می کردید، در این خصوص هم اعمال کنید. با این حال، مزیت اصلی پارکت چوبی تکمیل شده در کارخانه، این است که در طول فرآیند نصب، گرد و غبار و سروصدا وجود ندارد. شما همچنین می‌توانید بلافاصله پس از نصب آن‌ها، روی پارکت نصب شده راه بروید. پیشنهاد پارفیکا برای مطالعه بیشتر: ” ویژگی های مهم چسب پلی یورتان دوجزئی هگزافیکس p820 ویژه ی پارکت چوبی”

 

۴. خانه ما ۱۰۰ متر مربع است، اما به ما گفته‌ شده که ۱۰۵ مترمربع پارکت سفارش دهیم. این واقعا لازم است؟

بله. به عنوان یک قاعده کلی، شما باید برای نصب ۵ درصد بیشتر از نیازبرای نصب، برنامه‌ریزی کنید. بخش عمده‌ای از قطعات پارکت چوب متناسب بافضای دقیق بریده می‌شود ولی زمانی که پارکتها برشکاری می‌شوند، به احتمال زیاد نمی‌توانند در جای دیگری استفاده شوند، زیرا زبانه یا شیارهایشان حذف شده‌است. زمانی که این اتفاق می‌افتد، قطعات دیگر نمی‌توانند مجددا استفاده شوند و در نتیجه مقداری دورریز یا پرت پارکت خواهیم داشت. ممکن است نیاز به سفارش پارکت چوب کمی بیشتر یا کم‌تر از متراژ کل محل داشته باشید. برای مثال، اگر نیاز به این است که اطراف پلکان‌ها، پاگرد، شومینه، و کمد هم پارکت شود ممکن است میزان مازاد سفارش حتی به بیش از ۱۰ درصد هم برسد. ادامه دارد …

 

 

مطالعه این قسمت نیز مفید است:

ده سوال که قبل از خرید پارکت طبیعی باید پاسخ آنها را بدانید (قسمت اول)

ده سوال که قبل از خرید پارکت طبیعی باید پاسخ آنها را بدانید (قسمت سوم)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید