پارکت های چوبی تکمیل شده به روش صنعتی در کارخانه

همه پارکت های چوبی نیازمند تکمیل هستند، در واقع تکمیل پارکت یک لایه پوشش نهایی است سطح چوبی پارکت را در برابر آسیب های روزانه احتمالی محافظت و نگه داری می کند.

اگر پارکت مورد نظر شما تکمیل نشده باشد؛ نصاب بعد از نصب چندین بار ، سطح کار نصب شده را با سمباده های زبر و نرم ، با دستگاه مخصوص ساب خواهد زد و پس از آن ت لاک و تکمیل نهایی را روی کار شما اعمال خواهد کرد. گزینه های متعددی در این زمینه وجود دارد، و مشتری برای انتخاب بهتر و متناسب با نیاز خود می تواند دست به انتخاب بزند. در صورتی که به دنبال رنگی خاص باشید یا مایل به تطابق پارکت پصب شده با محیط موجود باشید این امکان برای شما فراهم است.

در صورت انتخاب پارکت های تکمیل شده در کارخانه، مرحله تکمیل در کارخانه و در پروسه تولید اعمال شده است. این نوع پارکت های چوبی زمان کمتری را برای نصب نیاز دارند چرا که مرحله ساب و تکمیل قبلا انجام شده است و امکان راه رفتن بر روی پارکت جدید بلافاصله بعد از نصب وجود دارد.
برای تصمیم گیری بهتر و جهت انتخاب درست متناسب با نیازهایتان و سبک زندگی خود می توانید با کارشناسان ما در پارفیکا مشورت کنید و مشاوره و راهنمائی بگیرید.

پارکت چوبی سالید و مهندسی شده چند لایه

پارکت سالید، یک تایل چوبی است که تمام ضخامت قطعه پارکت تا انتهای آن چوب خالص است ، که به آن پارکت تمام چوب یا پارکت یا پارکت خالص نیز می گویند.

 

پارکت-سالید

 

ضخامت این نوع پارکت چوبی متغیر بوده و می توانید بین ۸ تا ۲۰ میلیمتر. باشد. پارکت چوبی خالص می تواند بر روی شبکه زیرسازی نصب شود و یا مستقیما به کف با استفاده از چسب نصب گردد.

یکی از نقاط قوت پارکت چوبی این است که می تواند در طول عمر مفید خود، دهها بار ساب بخورد و مجددا لاک و نونوار گردد و به این ترتیب هر بار پس از ساب و تکمیل، پارکت چوبی شما ظاهری نو و درست مانند روز اول با همان کیفیت را خواهد داشت. یکی از علل ایجاد ارزش افروده بر ملک شما همین نکته است.

 

 

پارکت های چوبی مهندسی شده نیز در واقع همان پارکت چوبی هستند با این تفاوت که آنها از ترکیب یک لایه حدودا ۳ میلیمتری چوب خالص پارکتی مثل بلوط و یا گردو در بالا و چند لایه ازچوبهای نرم مثل کاج در لایه های زیرین پارکت تشکیل شده اند.

 

 

لایه های زیرین می توانند یکسان یا متفاوت باشند. این لایه ها معمولا در جهت های مخالف هم قرار می گیرند تا استحکام بیشتری را ایجاد کنند. این بدان معنی است که چوب می تواند در برابر انبساط و انقباض ها در اثر نوسانات رطوبت و دما مقاومت کند.

این نوع پارکت چوبی نیز گاهی امکان ساب و تکمیل مجدد را دارد، بسته به میزان ضخامت لایه چوبی بالایی این کار ممکن است انجام پذیر باشد. پارکت چوبی مهندسی شده می تواند بر روی فوم مانند لمینت نصب شود و یا مستقیما به زمین چسبانده شود و پس از نصب نیز نیازی به ساب و تکمیل ندارد و بلافاصله قابل استفاده است.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید